TTC Znojmo – oddíl stolního tenisu

Oddíl stolního tenisu vystupuje od soutěžního ročníku 2004-2005 pod hlavičkou Table Tennis Club (z angl. stolnětenisový klub) Znojmo. Od téhož ročníku je také A-tým mužů účastníkem čtvrté nejvyšší domácí soutěže – 3.ligy. V jejím konečném hodnocení navíc rok od roku stoupá, a tak zatímco v premiérovém ročníku 2004-2005 skončil znojemský tým na konečném šesté místě, v loňském roce už patřili Znojemští mezi absolutní špičku, což potvrdili skvělým druhým místem.

V kádru znojemského týmu se během pěti sezón vystřídala celá řada vynikajících hráčů. Tým založený na domácích odchovancích Miroslavu Ondrovčákovi a Stanislavu Jelínkovi je průběžně doplňován o posily z bližšího či vzdálenějšího okolí. Zatím nejvýraznější osobností znojemského účinkování v ligovém stolním tenisu byl Lukáš Svoboda, který během čtyř sezón, které ve Znojmě působil, pomohl stabilizovat znojemský tým v konkurenci tradičních stolnětenisových oddílů jako plnohodnotného účastníka 3.ligy. V loňském roce navíc korunoval své snažení vítězstvím v individuálním hodnocení hráčů. Před minulou sezónou se však rozhodl změnit působiště a odešel do konkurenčního Tišnova, se kterým se mu podařilo postoupit do 2.ligy. Největší posilou znojemského týmu by před nadcházející sezónou měl být slovenský legionář Peter Mada, jenž má za sebou druholigová angažmá v Plzni, Mladé Boleslavi či Havířově, na Slovensku okusil v dresu Ružomberku dokonce tamní extraligu.

Vylosování 3.ligy
Tabulka 3.ligy

Také další znojemské týmy aktivně vystupují ve svých soutěžích.  Po příchodu několika kvalitních hráčů do kádru ligového „áčka“ se podařilo pro B-tým získat právo startu v nejvyšší jihomoravské soutěži – divizi. Základními členy „béčka“ by měli být znojemští odchovanci Bohumil Kříž a David Musil, doplňovat je budou ligoví náhradníci – Stanislav Jelínek, David Novák či Petr Hrdlička

Vylosování Divize
Tabulka Divize

Znojemské „céčko“ je nováčkem v Krajské soutěži I.třídy. Jeho barvy hájí převážně ostřílení mazáci - Pavel Vybíral, Milan Ondra, Stanislav Černota či Mike Sirbu. V rozhodujících bitvách o záchranu mohou vypomoci také hráči širšího divizního kádru.

Vylosování KS I
Tabulka KS I

Znojemské  „déčko“  se po roce dokázalo vrátit do Krajské soutěže II.třídy, kde by rozhodně nemělo hrát druhé housle. Kvalitní kádr zkušených hráčů jako je Zdeněk Mečl, Tomáš Goldmann, Ladislav Ondrovčák či úspěšný účastník veteránských soutěží Pavel Antl, by se měl pohybovat na předních příčkách tabulky.

Vylosování KSII
Tabulka KSII

Poslední pátý znojemský tým bude bojovat o špici v Regionálním přeboru. Jeho základem by měli být mladí hráči, v čele s úspěšnými sourozenci Markem a Lukášem Vybíralovými. Bude jistě velmi zajímavé sledovat, jak si mladé talenty povedou ve srovnání s ostřílenými borci družstev v regionu.

Vylosování RP
Tabulka RP

Právě bratři Vybíralové sbírají zatím největší úspěchy také v mládežnických kategoriích – oba patří mezi absolutní jihomoravskou špičku, na krajských turnajích pravidelně hrají o pocty nejvyšší. Mladší Marek dokázal v minulé sezóně vyhrát titul Přeborníka Jihomoravského kraje, rovněž v hodnocení hráčů z celé České republiky o sobě dal vědět. Před začátkem nového soutěžníjo ročníku mu patří 13.místo v českém žebříčku, jeho potenciál však sahá ještě mnohem výš. V tréninkové skupině pod vedením trenéra Jindřicha Bíly je doplňují Radek Šimeček, Ondřej Kouba, Radek Ondrovčák, Richard Tomek a také v pořadí už čtvrtý člen Vybíralovy rodiny – osmiletý Matouš.

Ve znojemské sokolovně však dostávají šanci také rekreační hráči, uvolněnější a všestranněji zaměřené hodiny pod taktovkou trenéra Jiřího Chalupníka navštěvuje více než desítka mladých chlapců i děvčat.

Tréninky:
úterý a pátek od 18 do 21 hodin

Kontakt:
TTC Znojmo, Sokolská 12, 669 02 Znojmo
e-mail: ttcznojmo@centrum.cz

předseda klubu – Jiří Chalupník (724 24 20 19)

odkaz na fotogalerii